А група започва днес с мач между Славия и Локомотив Пловдив

Днес в 18:30 часа отборите на Славия и Локомотив Пловдив ще сложат началото на битката за първото място в родната А група. И двата отбора не се представиха много добре през изминалия сезон. Те участваха във втората плейофна половина. И двата клуба започват сезона с много нови попълнения, тъй като играчи от миналия сезон ги напуснаха. Докато Славия, макар и с малко средства е финансово осигурена, при Локомотив нещата не стоят така. Отборът е на самоиздръка, след като остана без собственик.

Статистиката е на страната на Славия. Софиянци имат 53 53 победи, 28 равенства и 26 загуби от „смърфовете“. Головата разлика е 176-105.

Мачът започна по-добре за пловдивчани, като още в третата минута те изаха възможност да поведат, но Георги Петков спаси удара на Мартин Камбуров.

В 7 минута отново Петков трябваше да спасява отбора си след шут на Пламен Крумов.

Първата по-сериозна атака за домакините бе едва в 25 минута. Цветомир Панов навлезе в наказателното поле на Локо, но ударът му бе блокиран.

В 27 минута А.Тунчев можеще да отбележи, но Г.Петков се намеси и изби топката в ъглов удар.

До края на полувремето липсваха сериозни опасности пред двете врати липсваха.

След почивката играчите на Славия бяха по-активни и направиха няколко атаки.

В 68 минута Янис Карабельов центрира и Ивайло Димитров отбеляза с глава.

В 73 минута госдтите получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но Камбуров не стреля точно.

Само 3 митнути по-късно Петър Атанасов напредна по лявото крило и центрира. Там Тунчев не успя да изчисти добре и Вълчанов удвои преднината на белите.

Превъзходството на домакините продължи дори и след второто попадение.

В самия край на редовното време Жереми Манзоро направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Локомотив, след което подаде към Ивайло Димитров, който отблизо разстреля Теодор Скорчев за крайното 3:0.