Ботев ПД 0-1 Литекс

Отборите на Ботев Пловдив и Литекс играят при резултат 0-1 в полза на отбора от Ловеч.

Срещата започна с Атака на Данило Асприля, който можеше ощев третата минута да изведе гостите напред, но Стаховяк му отне топката.

Футболистите на Ботев отговориха чак в 11 минута, когато след разбъркване в отбраната на Литекс, Огнянов остана сам срещу Баривиейра, но в последния момент Антон Недялков се намеси майсторски и спаси своите от сигурен гол.

В 22 минута отново Огнянов бе в епицентъра на събитията, след като полуичи отлично центрираната топка от Балтанов, но слуд удар с глава топката мина над напречната греда.

В 41 минута гостите можеха да поведат, но стаховяк се намеси отлично и спаси летящата към вратата топка, изстреляна от Румен Руменов.

След почивката дойде и най-спорното положение в срещата. Футболистите на Ботев създадоха много добра атака. Огнянов се намираше на границата на вратарското поле, когато получи топката. Той не можа да стреля добре. Така топката се отклони към Божидар Васев който без проблем реализира. Попадението обаче бе отменено поради засада, но останаха съмнения за съдийска грешка, тъй като зад играча на Ботев имаше със сигурност един защитник на Литекс, а вратарят на оранжевите, както и един техен защитник бяха на една линия с Васев.

В 63 минута футболистите на Литекс успяха да поведат, след като Стаховяк излезе твърде рисковано и Страхил Попов безпроблемно реализира с глава в опразнената глава.

До края на срещата отборът на Литекс виимо надиграваше съперника от Пловдив. Единственото по-сериозно положение пред вратата на Баривиейра бе в 85 минута, когато Иршак получи отлично подаване от току що влезлия на мястото на Огнянов – Милен Гамаков, но ударът му не намери целта.

Краен резултат: Ботев 0-1 Литекс.