Ботев Пловдив 1–0 Локомотив София

Въпреки финансовите проблеми и неясното бъдеще отборът на Ботев успя да надделее над Локомотив София с 1-0.

Срещата се игра пред празни трибуни, тъй като отборът на Ботев има да изтърпява наказание от миналия сезон.

Като цяло домакините бяха по-активния отбор през цялата среща, но положения пред двете врати липсваха и първото полувреме завърши при резултат 1:0 единствено благодарение на това, че отборът на Ботев трябваше да изпълни дузпа отсъдена за нарушение срещу Цветелин Чунчуков и реализирана от Хамза.

Второто полувреме не бе по-атрактивно. Безидейните атаки на двата отбора бяха сипирани още в центъра на терена.

До чисто положение пред една от двете врати се стигна чак в 76-ата минута, когато Божидар Митрев спаси чист гол. Чунчуков отне топката от Румен Трифонов и излезе на стрелкова позиция, но не успя да преодолее стража на Локотомотив.

В 89 минута, пък Даниел Гаджев бе отстранен от игра, тъй като получи втори жълт картон.