Ботев спечели дербито на Пловдив.

Отборът на Ботев Пловдив спечели с 2:0 мачът си с Локомотив Пловдив от 10 кръг на А група. Това бе 97 издание на двубоя, като и двата отбора вече имат по 35 победи.

Още от самото начало на Мача отборът на Ботев стоеше по-добре и по-често поглеждаше към вратата на съперника. Опасна атака, абаче нямаше.

В 27 минута при първата по-сериозана опастност пред вратата на Локомотив младада надежда на Ботев Цветелин Чунчуков отбеляза, след като по красив начин засече избитата от вратаря на „смърфовете“ топка.

Едва няколко минути по-късно отборът на Локомотив получи право да изпълни пряк свободен удар от около 25 метра. С изпълнението му се нагърби Камбуров, но ударът ми мина на няколко сантиметна от напречната греда.

В 43-та минута Божидар Васев изведе отлично Чунчуков зад гостуващата отбрана, но таранът на канарчетата не успя да си спре топката, с което пропиля обещаващата атака.

След почивката, отново Ботев бе по-активен.

В 53 минута бе и най-спорното положение в срещата, тъй като останаха съмнения за игра с ръка на защитник на Локомотив, но от записите на срещата става ясно, че топката се удря в тялото на играча.

Само две минути след тази ситуация канарчетата поведоха с 2:0. След центриране от фаул и последвал удар на Йордан Христов извън наказателното поле вратарят на Локо Божидар Стойчев не се намеси добре. От това се възползва Чунчуков, който я отне и с шпагат подаде към намиращия се на празна врата Иван Цветков, за когото не бе проблем да удвои резултата.

В 72 минута Балтанов можеше да направи резултата красически, но пропусна.

В 85-та минута Ботев имаше пореден шанс да вкара трети гол. Резервата Галешич извде Огнянов, който се засуети в наказателното поле на Локо, но все пак успя да я върне към босненеца. Той от своя страна стреля технично с левия крак, а шутът му срещна напречната греда.

След тази атака футболистите на Ботев затвориха играта и запазиха преднината си.

Можете да следите развитието на срещата между Левски и Лудогорец от тук.