Ботев 1-1 Левски

В мач от първи кръг на А група отборите на Ботев Пд и Левски СФ завършиха при резултат 1:1. Точен за домакините бе Даниел Генов, а попадението за Левски реализира Георги Костадинов. Канарчетата можеха и да спечелят, но Мариан Огнянов пропусна дузпа.

Срещата започна с две по-сериозни атаки на Ботев. Йоргачевич обаче бе на мястото си и при двете опасности. Първо в петата минута Варела центрира, но вратарят на сините боксира. 3 минути по-късно огнянов стреля по земя, но Йоргачевич отрази и тази опасност.

В 11 минута играчите на Левски получиха право да изпълнят фаул. Борислав Цонев центрира. Там Георги Костадинов засече топката с глава и откри резултата. 1:0 за Левски.

В 18-ата минута Божидар Васев бе напът да отбележи след като Деян иванов не върна добре топката към Йоргачевич, но си поведе твърде дълго и топката излезе в аут.

В 22 минута голмайстора на сините Костадинов получи лека травма и на терена влезе медицинския екип на Левски. Той поиска смяна, но лекарите прецениха че проблемът не е сериозен и Костадинов продължи да играе.

Милен Гамаков можеше да изравни резултата в 24 минута, но ударът му от дистанция не бе достатъчно точен.

В 30 минута Борислав Цонев пробва подобно изпълнение, но и той не сполучи.

Само минута по-късно отново Гамаков можеше да изравни с втори удар от дистанция, който този път бе в очертанията на вратата. йоргачевич обаче внимаваше.

В минутите до края на полувремето отбора на Ботев бе по-активен и направи няколко опасни атаки, но вратата на Левски оцеля.

В 50 минута Вареля стреля, но ударът му бе в страни от вратата.

Малко след това Георги Костадинов отново поиска смяна. Този път от щаба на Левски решиха да не рискуват здравето му и Мисяк го замени.

В 59 минута отборът на Ботев получи правото да изпълни фаул. При центрирането Борислав Цонев удари топката с ръка и главният арбитър отсъди дузпа в полза на домакините. Огнянов се нагърби с изпълнението и, но пропусна.

В следващите няколко минути играта се позадържа в центъра на терена.

В 69 минута отборът на Ботев изравни. Даниел Генов пое топката на гърди в наказателното поле след пас на Лъчезар Балтанов и с точен удар прати топката зад гърба на Йоргачевич.

Голът даде импулс на играчите на ботев и те се хвърлиха по-активно в атака.

В 75 минута Варела отново пробва рефлекса на Йоргачевич. Той стреля силно по земя, но и тук стражът на сините се справи.

В 82 минута Лазар Марин удари Б. Цонев в лицето, но това сякаш не бе видяно от съдията.

До края на мача играчите на Ботев държаха инициативата и се опитваха да поведад, но не сътвориха нищо опасно.

В последната минута от добавеното време играчите на Левски получиха право да изпълнят фаул. Цонев стреля, но неточно.

След изпълнението на статичното положение прозвуча и последният съдийски сигнал.