Левски 3-2 Лудогорец: НА ЖИВО

Двата български отбора играли в групите на Шампионската Лига ще премерят сили днес на стадион Геогри Аспарухов. Мачовете между двата отбора се очертават доста интересни, като нито един от 8-те не е завършил наравно. 6 от тях са завършили с победа на отбора от Разград и само 2 с победа за Левски.

Любопитен факт е, че сините ще играят с юбилейния си жълто-червен екип, докато разградчани ще заложат на традиционното зелено.

На стадион Георги Аспарухов срещата ще наблюдават около 8000 души.

И двата отбора започнаха бурно срещата и огранизираха някокло опасни атаки.

Още в 5 минута отборът на Левски успя да отбележи, след като Владо Стоянов не успя да избие добре топката и там Мигел Бедоя не пропусна да накаже зелениете.

След гола отборът на Левкси продължава да натиска отбора на Лудогорец, като за момента разградчани разчитат предимно на контраатаки.

В 10 минута Борислав Стойчев фаулира Роман Безяк и поучи жълт картон.

В 15 минута отборът на Лудогорец получи правото да изпълни дузпа, след като Пламен Крумов събори Роман Безяк в наказателното поле на сините и георги Кабаков отсъди 11-метров наказателен удар. Който минута по-късно бе реализиран безпогрешно от героя за Лудогорец Козмин Моци. Междувременно Дани Абало получи жълт картон, тъй като бе много настоятелен пред рефера в искането си Крумов да получи жълт картон.

Междувременно първото полувреме бе преполувено при резултат 1:1.

В 27 минута Георги Сърмов прави резултата 2:1, след като първо Минев бе изведен сам срещу Стоянов, но вратарят спаси и топката излезе в ъглов удар. При изпълнението му последва разбъркане в наказателното поле на Лудогорец и Георги Сърмов се оказа най-съобразителен.

Минута по-късно Владимир Гаджев влезе много опасно в краката на Козми Моци и получи жълт картон.

Няколко секунди по-късно Данчо Минев изведе Абало и той се озова сам срещу вратаря на сините, но топката срещна гредата и се върна в наказателното поле, но нямаше нападател на гостите който да завърши атаката и сините изчистиха.

В 34 минута Георги Сърмов падна на земята, като се наложи намесата на медицинския екип на Левски, като той най-вероятно ще бъде заменен.

Смяната бе извършена в 36 минута, като в игра влезе 13 Наджиб Амари. Стана ясно, че Сърмов е получил разтежение.

В 37 минута Бедоя отбеляза втория си гол, след като бе изведен сам срещу Стоянов и успя да го преодолее.

Двата отбора продължават силната си игра в срещата и създават опасности и пред двете врати.

В 42 минута Кайсара получи директен червен картон за удар без топка срещу Веселин Минев пред очите на Кабаков. Минев провокира Кайсара, който пък си изпусна нервите и събори противника си. Веселин Минев, пък получи жълт картон.

3 минути добавено време в първата част.

Край на първата част при резултат 3:1

Във втората част футболистите на Левски се прибраха, а тези на Лудогорец поглеждаха по-често към вратата на Левски, но до гол не се стигаше.

В 58 мин Анисе извърши нарушение срещу Луис Педро и получи жълт картон.

В 60 мин. Фабио Ешпиньо замени Абел Анисе.

66 мин: Аймен Белаид получава жълт картон

71 минута – по една смяна за двата отбора – Валери Домовчийски заменя Антонио Аниете, а Вандерсон – Марселиньо.

В 78 минута именно Вандерсон успя да се разпише. Автора на изравнителния гол срещу Стяуа центрира от корнер. Топката бе изчистена, но попадна именно в него. Той опита да центрира, но топката получи повече сила и изненада Пламен Илиев.

След гола на терена настана скандал, като Домовчийски удари с лакът в лицето Козмин Моци. И двамата получиха жълт картон, а след това и Прохазка бе декориран в жълто, за оспорване на решението на Кабаков, както и Светослав Дяков, който не издържа на напрежението и наплю противников играч.

В 85 минута Бедоя бе заменен от Стефан Велев.

3 минути ще бъде продължението на второто полувреме.

В 92 минута Безяк намери забравения от защитата Ангуло, който от границата на наказателното поле намери перфектно топката, но тя за втори път срещна гредата.

При изпълнението на удара от вратата Пламен Илиев се забави твърде много и получи жълт картон за забавяне на играта.

Нищо интересно до края на срещата. Краен резутат 3:2.