Левски 2-0 Славия

След провалът срещу Славия на Герена преди 2 години в последния кръг от шампионата отборът на Левски няма победа срещу столичния си съперник. Днес сините ще се опитат да счупят каръка срещу съперника си в най-старото столично дерби. Победата ще е важна и за двата отбора които не се представят убедително през новия сезон.

Мачът се играе без публика, тъй като отборът на Левски изтърпява наказание.

Срещата започна по-силно за Славия и още в осмата минута завърналият се на терена след счупване на крака Пламен Илиев трябваше да се намесва на 2 пъти. Първият изстрел бе на Манзоро, а след това и Мичел Бургзорг опита да преввземе вратата на Левски.

Отборът на Левски отговори само 3 минути по-късно, след като Амари отправи бомбен удар към вратата на Емил Петров.

В 23-ата минута Бедоя изведе Амари сам срещу Петров, но вратаря успя да избие с крак, а след това Домовчийски отправи нов удар, но пропусна.

Въпреки че отборът на Левски стоеше по-добре през втората част на първото полувреме, голова опасност не бе създадена.

3 минути след подновяването на играта Сърмов стреля от фаул, но Емил Петров внимаваше и спаси.

В 57 минута Амари опита удар от границата на наказателното поле, но Петров отново спаси отбора си.

В 73 минута бе най-чистото положение до момента. То бе създадено от отбора на Левски, след като Петров не успя да избие добре удар на Педро, но Аниете пропусна да вкара топката в опразнената врата, като вместо това уцели тялото на вратаря на Славия.

В 85 минута усилията на сините се увенчаха с успех, слбед като Прохазка вкара отблизо след центриране.

След гола отборът на Славия се хвърли в атака, но защитата на Левски се справяше с напора на белите.

В 90 минута отборът на Славия получи правото да изпълни фаул, но топката бе избита в корнер, при изпълнението му илиев не се намеси добре, но нямаше кой да засече топката.

В самия край на срещата Антонио Аниете направи резултата 2:0 след като по много красив начин прехвърли излезлия напред Емил Петров.

Краен резултат 2:0.

Актуално класиране можете да откриете тук: Класиране