ЛЕВСКИ 0-3 ЦСКА: НА ЖИВО

Въпреки нечовешките условия и силния снеговалеж над софия най-вероятно мачът ще се играе. Треньорите и на двата клуба настояха срещата да се отмени, но двата отбора току що излязоха на терена, след като съдията изведе капитаните на терена за да им обясни, че мач ще има. 52-победи за Левски 48-победи за ЦСКА 36-равенства. Как ще завърши 137 вечно дерби ще разберем сега.
Последните няколко срещи, обаче завършиха с победа за ЦСКА.

Отборът на Левкски е 6-ти във временното класиране, а този на ЦСКА е Лидер.

Теренът е силно заснежен. Мачът ще се играе с червена топка, заради силния снеговалеж, а въпреки

ЦСКА ще напада надясно на телевизионните екрани, а Левски наляво през първата половина. Първият център ще изпълнят сините.

Можете да наблюдавате срещата на живо тук: НА ЖИВО

Начало на мача в 16:04ч.

Още в първата минута сините органицзираха атака и спечелиха правото да изпълнят ъглов удар. Той бе изпълнен късо, след това Прохазка центрира, последва разбъркване, но футболистите на ЦСКА изчистиха в нов корнер. Този път от другата страна на вратата на Дивиш. Този път защитата на ЦСКА се справи.

В 3 минута Маркиньос получава жълт картон, след като извърши нарушение в средата на терена. До някъде за фала бе виновен и заснежения терен.

В 5-тата минута срещата е прекъсната, тъй като феновете на Левски започнаха да хвърлят снежни топки по щаба на ЦСКА и най-вече Стойчо Младенов, който дори бе уцелен и падна в купчина сняг в близост до тъч линията. Поради което последва разправия между играчите и щабовете на двата отбора. За радост спорът бе решен словестно, а Гаджев отиде да разговаря със феновете на отбора, като ги помоли да престанат. Полицията се приближи до феноете на „сините“ в сектор А, но до арести не се стигна.

В 9 минута играта бе подновена със съдийска топка, а снеговалежът продължава със същия темп. Температурите също са много ниски.

В 11 Минута Пламен Крумов получава жълт картон, след като извърши нарушение срещу

Секунди по-късно Сърмов фаулира Тони Силва, който трябва да получи медицинска помощ. Играта временно е спряна.

Тончи Кукоч изпълни фала, но топката не попадна в очертанията на вратата.

16 минута Серхио Буш пада в наказателното поле на Сините. Минев си помогна с ръце, но дузпа нямаше. Последва контраатака на сините, но те не успяха да реализират.

18 минута. Шанс за Левски, след като Дивиш не се намеси убедително, но в крайна сметка зашитата на ЦСКА успя да предотврати попадението.

22 Минута. Тони Силва бележи, след като Буш отсана сам срещу Пламен Илиев. Той отби, но топката попадна в краката на Силва, който непоколебимо я прати във вратата на „сините“.

26 Минута. Луис Педро пада в наказателното поле на ЦСКА, но съприкосновение с играч на ЦСКА нямаше. Пессро получава жълт картон за симулация.

29 минута. Силен удар на Прохазка, но Дивиш лови.

33 минута: Кукоч намери Буш по лявото крило, той хитро влезе в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.

43 минута: След две еднотипни грешки на червените защитници Дивиш спасява отбора си от сигурен гол. При второто положение топката напусна очертанията на терена от ръцете на Дивиш, но той не прие това решение и репликира съдията, за което получи жълт картон.

4 минути добавено време на първата част.

В 3-тата минута от добавеното време – Опасно центриране в наказателното поле на „сините“, но Илиев лови.

В самия край на добавено време 0-2 След като Серхио Буш бе изведен от Венцислав Василев. Той надбяга защитата на сините, а Пламен Илиев излезе твърде напред и позволи на Буш да го преодолее, след което играчът на ЦСКА нямаше трудности при отбелязването в опразнената врата.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Левски 0-2 ЦСКА.

Слеговалежът е понамалял, но все още условията за игра са много тежки.

48 минута – удар на Луис Педро. Топката се удря в защитник на ЦСКА и излиза в ъглов удар.

55 минута. Смяна в състава на Левски. Мирослав Иванов – Деко заменя Луис Педро.

Изтлежда, че отборт на ЦСКА предпочита да затвори играта, докато отборът на Левски – точно обратното. Отваря повече пространства и включва повече играчи във своето нападение.

59 минута – Маркиньос изпълни пряк свободен удар отсъден за нарушение извършено от Пламен Крумов, но Пламен Илиев излезе и улови центрираната топка.

61 миинута – Маркиньос напредна по крилото и след това влезе в наказателното поле, стреля, но ударът му бе спасен от Пламен Илиев.

62 минута. Контраатака за отбора на Левски, Бедоя се опита да се измъкне, но Александър Тунчев го спря непозволено и отборт на Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар.

Той бе изпълнен от Геогри Сърмов, но топката мина малко над вратата.

64 Минута Божидар Краев заменя неубедителния през втората част Пламен Крумов.

67 минута. Галчев фаулира грубо Сърмов, за което получава жълт картон.

69 Минута. Изключителен пропуск за Левски, след като при центриране от корнер Тунчев не изчисти добре и топката се оказа в опастна близост до вратата, но там въпреки плонжа си играч на сините не успя да я засече.

71 Минута. Жълт картон за Амен Белаид.

72 минута. Бергонси заменя Маркиньос.

Серия от атаки на отбора на Левски, но безуспешни.

79 минута – Смяна в отбора на Левски. Домовчийски заменя Амен Белаид.

Мирослав Иванов получава жълт картон в 80 минута, след като извършва нарушение срещу Тони Силва. Прекият свободен удар Бе изпълнен от Галчев, но изстрелът излезе в аут.

83 минута. Сериозен пропуск за Левски, след като Борислав Стойчев получи топка от корнер на близката греда, но не можа да отбележи с глава.

В 84 минута Луис Соарес – Платини изведе буш, който видя че Борис Галчев е сам на другата греда и му подаде. Българинът не сбърка и направи резултата класически.

86 минута – Грозни сцени по трибуните. Фенове на Левски прескачат огражденията и навлизат на пистата, цялата полиция на стадиона се засилва към сектор Б, където образува плътен кордон, който да попречи на запалянковците да прекъснат срещата.

Междувременно смяна в състава на символичните гости – Карачанаков заменя Соарес.

89 минута – Тони Силва можеше да направи резултата 0-4 след като беше оставен напълно сам да влезе в наказателното поле и никой не го посрещна, но ударът му бе слаб и бе избит от защитник на сините. При последвалата контраанака отборът на Левски отправи удар към вратана на Дивиш, но той изби в ъглов удар, който не създаде опастност пред вратата на „червените“.

3 минути добавено време на втората част.

В 91 минута гаджев направи серия от финтове, освободи се от защитата на ЦСКА, но ъгълът му бе твърде малък и изстрелът му не създаде проблеми за вратаря на „армейците“.

Нищо интересно до края на срещата. Последен съдийски сигнал и 3-0 за отбора на ЦСКА.

6 поредни победи за Стойчо Младенов на чело на ЦСКА срещу отбора на Левски.