Литекс се удави в дъжда над квартал Надежда.

Поредна грешна стъпка и за отбора на Литекс се случи във втория кръг на А група. Отборът загуби от столичното Локо с 2:0 пред над 1000 събрали се въпреки пороя който се изля по време на срещата.

Победата за Локомотив бе напълно заслужена. Железничарите определено бяха по-добрия отбор на терена още от самото налачо на срещата. Първата сериозна опасност бе в 6-тата минута, пред Винисиус Баривиейра. Стражът на Литекс, обаче имаше късмет, тъй като ударът на Шехуди бе неточен. Само три минути по-късно зрителите станаха свидетели на идентична ситуация, след като Божиков отново изпусна съперника си. Този път, обаче, топката срещна гредата.

Първото сериозно положение за Литекс бе в 16-тата минута, когато Ваюши изпълни пряк свободен удар, но Божидар Митрев спаси.

В 24 минута Даниел Генов проби и центрира остро. Там Шехуди засече топката и направи резултата 1:0. Бодуров бе много близко до него и останаха впечатления, че е играл с топката, но съдията вписа като голмайстор Шехуди.

До края на полувремето отборът на Литекс се хвърли да търси изравняване, но Божидар Митрев се превърна в герой ча червено-черните, след като спаси ударите на Армандо Ваюши, Иван Горанов и Джордан.

В 63 минута Генов отново центрира опасно, но Божиков изби топката насолеча към Ливраменто.

В 79 именно Генов реши всичко. ой засече центрирана от негов съотобрник топка, но тя се отби в ръката на играч на Литекс. Дузпа не бе отсъдена, но отново Генов успя да добави и този път топката се оплете в мрежата.

До края на срещата отборът на Литекс атакуваше, но умората наделя и играчите на Красимир Балъков не успяха да върнат попадение. Така те останаха с нулев актив на дъното на таблицата, като освен това нямат и гол в първенството.