Литекс 2-0 Лудогорец НА ЖИВО

Отборите на Литекс и Лудогорец играят при резултат 1:0 на полувремето. Домакин на мача е отбора на Литекс.
Краен резултат 2:0
След феноменален рейт Асприля откри резултата.

Коментар на срещата на живо можете да следите тук.

Още от самото начало на мача Асприля е в основата на почти всички по-опасни положения за Литекс. Първото такова бе във втората минута, кагато той бе изведен, но Моци отне и изчисти в ъглов удар.

В 9-та минута Мисиджан подаде с глава към Чунчуков, но той се забави твърде много и топката му бе отнета от защитник на Литекс.

Минута по-късно дойде и първата реална голова опасност в мача. Асприля проби в наказателното поле и слеля от малък ъгъл, но топката не улучи вратата.

В 13 минута Малинов също можеше да изведе своя отбор напред. Той стреля силно към вратана на Лудогорец, но Стоянов плонжира и спаси.

в 15 минута Асприля подаде по земя към Делгадо, но там Препелица се намеси. Играчът на литекс падна на земята с претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 17 минута Мисиджан стреля от далечен пряк свободен удар. Баривиейра обаче не изпита затруднения и улови шута на холандеца.

Минутка по-късно Асприля пак имаше шанс да вкара. Той се оказа непокрит на около 8 метра от вратата. При удара обаче се подхлъзна и не намери очертанията и.

В 26 минута логичното се случи. Аспрлия пое топката и навърза няколко играчи на „орлите“. След това стреля към вратата на Стоянов и откри резултата.

В 29 минута на главата на Йонсен попадна центрирана топка. Стоянов, обаче като по чудо спаси вратата си от втори гол.

В 33-ата минута Андрей Препелица опита да обстреля вратата на домакините с далечен удар, но Баривиейра спаси.

В последвалия ъглов удар Мисиджан центрира. Там Чунчуков можеше да стреля но се забави. Последва разбъркване. Моци се оказа с топката в крака и стреля от неблагоприятен ъгъл, но пропусна.

В 42 минута отново Асприля стреля, но този път с неудобния за него ляв крак. Стоянов хвана топката без проблем.

В самия край на първата час отново Мисиджан пробва удар от далечен пряк свободен удар. Този път той уцели вратата, но Баривиейра внимаваше.

След подновяването на играта домакините продължиха своя натиск, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Стоянов.

В 56 минута Нунеш бе побутнат в гръб от Моци в наказателното поле на Лудогорец, но Тодоров прецени, че не е имало нечиста игра и не остъди дузпа.

В 58 минута Асприля отново проби от дясно, след като хитро пропусна топката пред хвърлилия се на шпагат Козмин Моци. След това опита да центрира към Йонсен, но той се размина с топката и това спаси Лудогорец от сигурен втори гол.

В 61 минута Вандерсон Можеше да отбележи от пряк свободен удар, но топката мина в страни от вратата.

В 64 минута Александър Александров фаулира Нунеш. Станислав Тодоров тръгна да м показва жълт картон. Това убягна от погледа на Люпко Петрович и той репликира главния арбитър. Той го отстрани от скамейката на Литекс. След кратка разправия Петрович се премести на трибуните на спортното съоражение.

В 71 минута оследва тотален срив в играта на орлите. Само чудо ги спаси от втори гол, след като Браян Ангуло буквално подари топката за Бьорн Маарс. Той центрира, но там Виана не успя да засече топката и да отбележи.

Натискът на Литекс продължава.

В 80 минута отново Асприля преодоля Ангуло. Той центрира към Виана, но Александров изчисти.

В 82 минута имаше кратка разправия на терена, след като при подготовката за изпълнение на пряк свободен удар Виана изрита топката. Между временно Ангуло и Иван Горанов си размениха реплики при което Ангуло събори на земята играча на Литекс. И тримата получиха жълти картони.

След изпълнението на прекия свободен удар не последва ниищо сериозно.

Минутка по-късно Лудогорец можеше да изравни след центриране, но нямаше кой да засече топката в опразнената врата.

В 86 минута след като Лудогорец се откри и се опита да потърси изравнителен гол Виана получи топката и овладя необезпокояван. След това стреля от дистанция и прониза мрежата на Влади Стоянов. В изблика на радост играчът свали своята фланелка и я развя като знаме. Станислав Тодоров забеляза това и се приготви да покаже жълт картон на Виана. Той се облече и се извини на арбитъра, след което напусна играта за получен втори жълт картон.

В 90 минута Лудогорец можеше да изравни след като играч на гостите опита изстрел от далечна дистанция, но топката премина на сантиметри от вратата.

4 минути добавено време.

В 93 минута Асприля опита да покаже скорост и да се пробва да вкара трети гол, но не успя.

Край на мача.

За пореден път Лудогорец не успя да победи в първия си шампионатен мач. Така се събират 4 мача без победа за четирикратните шампиони на страната.