Локомотив Пловдив 1-1 Левски

В двубой от 12 кръг на стадион Лаута сили мерят отборите на Локомотив Пловдив и Левски. И двата отбора изпитват много трудности през последните години. Все пак положението в което се налират „сините“ е малко по-добро. Отделно отборът на Локомотив се представя най-слабо като домакин през този сезон, като е спечелил едва четири точки. Кой ще победи – ще разберем днес!

Отборът на Локомотив е с титулярния си бял екип на черни раета, а тимът от София с юбилейния – жълто-червени фланелки и сини гащета.

Първата опасност в срещата бе създадена от Локомотив Пловдив в 11минута, но топката бе избита почти от гол линията от Радослав Цонев.

Отборът на Левски отговори в 19 минута, когато прохазка стреля, но Данчо Господинов без проблем улови топката.

В 34 минута Господинов отново трябваше да използва рефлекса си след като Пламен Крумов стреля от границата на вратарското поле при центриране от ъглов удар.

В 38 минута пак Господинов бе главно действащо лице на терена, след като изби центриране от статично положение.

В 42 минута Антонио Аниете подаде красив пас с пета към Бедоя, който от близко стреля и отбеляза първия гол в Срещата.

На полувремето Христо Бонев награди нападателят на Локомотив – Мартин Камбуров по повод на стотното му попадение за „смърфовете“. Нападателят получи специален плакет. Попадението донесло наградата на Камбуров бе в срещата на отбора му с Литекс завършила 2:0 ада черно-белите.

В рамките на 5 минути две атаки на Левски бяха спрени след дискусиони засади. Между тях, пък педро действаше самостоятелно и пропиля една атака за „сините“.

В средата на второпо полувреме отборът на Левски бе видимо по-добър, но до гол така и не се стигнва, след като пропуски направиха Аниете и Бедоя.

Отборът на Локомотив почти нямаше положения, а до удар не достигна до 79 минута, когато „смърфовете“ организираха добра атака, но голмайстора Бедоя изчисти в корнер.

След това Левски владзееше топката предимно в центъра на терена и победата на гостите изглеждаше сигурна. Във втората минута от трите добавени към редовното време завърналият се в Локомотив Мартин Камбуров отбеляза своя 101 гол за домакините и измикна точката в последния момент. Нападателят се очертава като кошмар за вековния отбор, след като за пореден път вкара решителен гол срещу него, като попадението му е 10 срещу „сините“.