Локомотив Пловдив 1-1 Славия.

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Славия завършиха при резултат 1:1 в среща от 2-ия кръг на „А“ група. Дани Кики откри за домакините в 30-ата минута, а Мишел Платини изравни в 52-ата.

Въпреки добрия старт на шампионата и за двата отбора началните минути на срещата бяха доста слаби и до 25 минута пред двете врати имаше точно по 1 сериозно положение, но нито един от ударите не бе точен.

В 29 минута гостите от София имаха възможност да открият резултата, но йордан Господинов спаси удара на Генчев. В последвалата атака Накв подаде отлично на Кики и от дъгата на наказателното поле той откри резултата.

До края на частта нищо интересно не се случи пред двете врати. В 39 минута Богомил Дяков получи травма и бе заменен от Георги Вълчев.

Второто полувреме започна с натиск на гостите и в 52 минута Платини изравни.

Атаките на Славия продължиха и много скоро Димитър Пиргав можеше да отбележи с глава, но топката не попадна във очертанията на вратата и излезе в аут.

Едва в 58 минута „смърфовете“ се съвзеха и Наков можеше да отбележи, но Петков успя да спаси удара от дистанция.

В 62 минута Манзоро бе изведен на отлична позиция, но той така и не съумя да отпари точун удар.

В 84 бившият играч на Лудогорец Мичел Бургзорк изпъни пряк свободен удар от много удобно място, но късметът не го споходи.

Три минути по-късно Вълчанов стреля с глава, но топката мина над вратата.