Лудогорец 2-0 Черно Море.

Въпреки успехите по европейските терени отборът на Лудогорец е на едва второто място в класирането в родната А футболна група. Амбицията на шампионите не допуска това привлекателно за много отбори място. Днес ЦСКА отново успя да спечели, а разликата не е никак малка, макар и да са минали само половината от срещите. От друга страна Черно Море е доказано корав съперник, който не се предава лесно и се бори докрай. Кадрови проблеми измъчват отбора на „моряците“. Едва 16 души бяха записани за срещата. Титулярния страж на варненци Георги Кинатов счупи крак в последната среща на отбора и на вратата ще застане опитния Пиргов.

Кой ще победи – ще разберем днес.

Заради влошената метеорологична обстановка и невъзможонстта на съдийската бригада да пристигне в Разград навреме срещата бе отложена за 19:30, вместо първоначално обявеното 19:00.

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов.

Преди срещата футболистите на Лудогорец излязоха с тениски в подкрепа на страдащия от Амиотрофична латерална склероза – Аян Садъков, заболяване в подкрепа на борбата с което милиони хора от цял свят се заляха с кофа пълна с ледена вода.

Начало на срещата. 19:31

Състави:

Лудогорец
21 Владислав Стоянов, 16 Браян Ангуло, 80 Жуниор Кайсара, 27 Козмин Моци, 15 Александър Александров, 88 Вандерсон, 18 Светослав Дяков, 12 Абел Анисе, 93 Върджил Мисиджан, 7 Михаил Александров, 99 Юнес Хамза.
Резерви:
6 Милан Борян, 77 Витиня, 4 Теро Мантула, 23 Христо Златински, 8 Фабио Ешпиньо, 17 Даниел Абало, 11 Жуниор Кишада

Старши треньор – Георги Дерменджиев

Черно Море
26 Илко Пиргов, 4 Михаил Венков, 6 Кирил Котев, 25 Сашо Александров, 8 Стенио, 18 Марчин Бургхард, 84 Тодор Паланков, 17 Иван Коконов, 19 Матиа Курьор, 11 Живко Петков, 20 Мирослав Манолов
Резерви
1 Илия Николов, 30 Димо Атанасов, 91 Живко Атанасов, 10 Марк Клок, 7 Бекир Расим

Старши треньор – Никола Спасов

Впечатление прави това че в състава на Лудогорец има 5 футболисти които започнаха и мача с Базел, нещо което рядко се случваше при предишните срещи от шампионата предшествани от мачове в Шампионската лига.

Като цяло, слаба посещаемост от страна на феновете и на двата отбора. Агитка от Варна няма. В секторите на домакините също няма повече от 1000 души.

Въпреки проливните дъждове и влажното време теренът в Разград е в относително добро състояние.

Начален натиск на Лудогорец, след като домакините организираха две опасни атаки и владеят повече топката. Гол, все още няма.

12 минута: Иван Коконов центрира към близката греда от ъглов удар. Кирил Котев да се размина с топката, но тя достигна до Марчин Бургхард, който с много силен шут я насочи в долния ляв ъгъл. Владислав Стоянов нямаше какво да направи, но Кайсара беше застанал на голлинията и успя да изчисти ог голлинията.

Продължава натиска на Лудогорец, но шампионите от миналата година така и не могат да организират нищо сериозно.

В 18 минута Михаил Александров получи топка от Върджил Мисиджан, но ударът по земя на седмицата на Лудогорец бе уловен от Пиргов.

22 минута: Александър Алекснадров получава жълт картон за нарушение

23 минута: Пиргов излезе да изрита слабо върната към него топка. Той изчисти напред, но там играч на Лудогорец овладя и потърси вратата на Черно Море, но се стигна само до корнер, с който защитата на моряците се справи.

26 минута: Анисе получи топката след разбъркване и отправи силен удар към Пиргов, но не бе точен.

29 минута: Дяков стреля от границата на наказателното поле, но отново пропуск за Лудогорец.

Поредица от атаки за Лудогорец, но до гол така и не се стигна и явно всичко ще се реши през второто полувреме.

45′ Лудогорец 0-0 Черно Море.

След подновяването на играта отново Лудогорец стоеше по-добре на терена.

Първото попадение за „орлите“ бе в и бе дело на Вандерсон, който получи топката на границата на вратарското поле от намиращия се на около метър от него Мисиджан.

„Моряците отговориха с две атаки изработени от Коконов, но топката не попадна зад Владислав Стоянов“

В 75 минута Мисиджан отново бе в центъра на случващото се на терена. Този път той отбеляза след като получи топката по левия фланг и технично премина Сашо Александров и стреля право във вратата пазена от Пиргов.

2 минути добавено време.

Край на срещата. Лудогорец печели с 2-0 и намали аванса на ЦСКА на 7 точки.