Лудогорец 4 – 0 Дюделанж

Къснсо снощи приключи първата среща на Лудогорец от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. В нея като домакин разградчани победиха отборът на Дюделанж(Люксембург) с 4:0.

Въпреки неубедителната игра отборът на Лудогорец владееше инициативата и заслужено стигна до 4-те гола, автори на които бяха: Абало(35мин.), Безяк(42′), Анисе(65′) и Ешпиньо (68′).

Резултатът можеше и да е по-изразителен, но играчите на Лудогорец не бяха съсредоточени и пропуските пред врататат на гостите бяха често явление.

Отборът на Дюделанж не успя да създаде много опасности пред вратата на Влади Стоянов. Най-чистото положение бе в средата на второто полувреме, когато играч на гостите бе опасно изведен сам срещу вратаря, но класата на българина пролича.

„Орлите“ можеха да открият още в десетата минута, но ударът на Роман Безяк бе отразен от вратаря на Дюделанж.

След това Лудогорец бе по-активен в противниковата половина и в 35 минута логичното се случи. След подаване от Марселиньо, Абало намери горния десен ъгъл на вратата на гостите.

В 42 минута след лошо избиване на вратаря на Дяделанж, Безяк намери топката и удвои преднината на Лудогорец.

Само 2 минути след като влезе в игра, новото попълнение на Лудогорец, Абел Анисе отбеляза красиво попадение от границата на наказателното поле.

Ешпиньо оформи крайното 4:0 след като Веселин Минев му подаде чудесна топка за удар с глава.

До края на срещата резултатът можеше да стане и по-изразителен, но пропуските пред вратата на Дюделанж продължиха.