Марек 2 – 1 Хасково

В битката на новаците Марек, макар и трудно надделя с 2-1 и се изстреля до 4 място във временното класиране.

Първите 10-ина минути на срещата бяха равностойни, но след това Марек пое инициата и в 16 минута получи правото да изпълни пряк свободен удар. Той бе отлично реализиран от Милен Василев и така отборът на Марек поведе.

Много бързо след това топката попадна и зад гърба на вратаря на Марек, но голът не бе зачетен заради засада.

В 42 минута Марек можеше да удвои преднината си на 2 пъти, но при първото положение топката бе избита в корнер, а след изпълнението му в наказателното поле на Хасково настъпи разбъркване и топката се озова на напречната греда.

В 59 минута Владислав Узунов бе изгонен за втори жълт картон след като фаулира Крум Бибишков.

Именно той направи резултата 2:0 след като отлично изпълни дузпа след като Близнаков бе съборен в противниковото наказателно поле.

В 82 минута Дончо Атанасов вкара второто си попадение в таз годишния шампионат. Това даде тласък на отбора на Хасково, но въпреки положенията които направиха хасковлии неуспяха да изправнят.