Новакът Хасково победи Лудогорец с 1:0 на старта на А група.

Новакът в елитната ни група ФК Хасково се наложи над настоящия шампион на страната с 1:0 на старта на А група. Точен за Хасково бе Дончо Атанасов, който се възползва от разбъркване в отбраната на Лудогорец и отправи неспасяем удар къв вратана на Влади Стоянов.

Още първото положение в срещата бе за отбора на Хасково, но Емил Ангелов не бе точен и топката мина в страни от вратата.

В 9-тата минута Христо Златински центрира към Марселиньо, който стреля с глава, но топката излезе в аут.

След това атаките на Лудогорец продължиха най-веч благодарение на Върджил Мисиджан и Дани Абало. Които на няколко пъти пропуснаха да отбележат от чисти позиции.

Ясно си личеше, че футболистите на Лудогорец подценяват съперника си, който е с далеч по-малко успехи.

През втората част натискът на разградчани продължи и те все по често оставяха празни пространства в отбраната си, но отборът на Хасково бе „паркирал автобуса“ и не допускаше сериозни опасности пред вратата си.

Най-запомнящото се положение бе в 54 минута, когато Мисиджан падна в наказателното поле на Хасково и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

В самия финал на срещата Дончо Атанасов можеше да зарадва още повече препълнените трибуни на градския стадион във Хасково, тъй като отново бе сам с топката срещу вратаря на „орлите“, но този път късметът не го споходи.

Интересна е и аналогията с предишния сезон в който Лудогорец отстъпи на друг новак в елита – Любимец, със същия резултат.