Пловдивското дебри сезон 2015/2016 – част 1

Отборите на Локомотив и Ботев ще се изправят за пръв този сезон. Двата отбора ще изиграят поне 4 мача помежду си.

И двата пловдивски тима преживяват трудни времена. Локомотив е последен след двата изиграни кръга, без точка, а Ботев е с точка повече, на 9 място.

Състави на отборите:

Главен съдия на срещата – Георги Кабаков

Дербито както винаги е с висок емоционален заряд, както за феновете, така и за играчите. Още в самото начало на срещата пръхвърчаха искри между играчите, но реферът не допусна по-сериозно изостряне на напрежението.

Ботев започнаха по-активно срещата, но първата по-сериозна опасност дойде в деветата минута. Тогава Дани Кики можеше да изведе железничарите напред, но ударът бе в страни от вратата.

В следващите няколко минути най-често с топката беше Николас Варела. Той направи няколко пробива по крилото и се опита да застраши вратата на Локомотив, но опитите му не се увенчаха с успех.

В 20 минута на терена настана истинско меле, след като Камбуров и Златков се спречкаха. Кабаков успокои страстите и предупреди с жълт картон двамата футболисти.

Само 2 минути по-късно Огнянов можеше да изведе домакините напред, но стреля слабо и Ел Харуби изби. Последва добавка, но и тя не затрудни вратаря.

В 25 минута играчите на Ботев получиха право да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Златанов опита да отиграе технично центрираната топка, но не я намери добре. Така тя попрадна в Даниел Генов, който стреля, но над вратата.

След това положение играта се премести в центъра на терена и последваха скучни минути футбол в Коматево.

В самия край на 2-те минути добавено време Алекс Колев бе изведен на добра позиция от М. Огнянов. Той стреля и откри резултата.

След подновяването на играта гостите направиха 2 смени и се втурнаха да търсят изравнителен гол. Само 4 минути след почивката влезлият преди малко Балдовалиев получи отличен пас от Камбуров. С премерен удар той направи Валентин Галев безпомощен.

Само 3 минути по късно железничарите получиха шанс да поведат, след като Галев не се намеси добре при центриране от ъглов удар. Топката тръгна към вратата, но там Лазар Марин успя да изчисти от голлинията.

Последва преимущество на Локомотив, но смърфовете не успяха да засташат сериозно вратата на Ботев.

В 62 минута бе първото по-сериозно положение на канарчетата. Балтанвов стрлела от около 14-15 метра, но Ел Харуби не изпита трудност при улавянето на топката.

В следващите минути играта се задържа в центъра на терена, като бе силно накъсана и няколко играчи получиха жълти картони.

в 78 минута Божидар Васев намери Алекс Колев зад защитата и той стреля опасно от няколко метра, но право в тялото на Ел Харуби.

След това положение канарчетата поеха инициативата и задържаха доста топката пред вратата на Локомотив. Въпреки многото опити, те не успяха да застрашат Харуби.

В 86 минута Варела намери перфектно главанта на Колев, който стреля от границата на вратарското поле, но като по чудо пропусна.

Това бе и последното по-сериозно положение в мача. След 4 минути добавено време Кабаков даде последния си сигнал в срещата и така пловдивското дерби завърши при резултат 1:1.