Пловдивско дерби, но на морето.

Първият кръг на новото футболно първенство на България започна ударно. След срещата ЦСКА-София – Славия, завършила с победа на армейците с 2 гола, идва ред и на един от най-чаканите мачове от родните фенове – Битката за Пловдив.

В 19 часа започва срещата между Ботев и Локомотив. Нетрадиционното е, че дербито няма да се състои в Пловдив, а доста далеч от тепетата – Бургас. Това не е първият случай в който двата отбора се изправят един срещу друг извън Пловдив. Преди малко повече от две години, поради наказание на тима на Ботев, срещата между двата отбора се игра на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата. Тогава „канарчетата“ бяха лишени от домакинство за една среща, тъй като в предния им мач техен фен уцели с бутилка треньорът на Локомотив София – Стефан Генов.

Този път срещата ще се играе на стадион Лазур, тъй като заеднно с новият формат на футболното първенство от БФС затегнаха и изискванията за съораженията на които да се играят мачовете. Така отборът на Ботев този сезон ще домакинства на Лазур в Бургас. Това не се прие добре от феновете на Ботев, тъй като Бургас е твърде далеч от Пловдив и на много хора ще им е трудно да пътуват за всички срещи. От друга страна Бургазлии също не приеха добре това, тъй като преди 2 години феновете на Ботев нанесоха щети на същото съоражение за около милион лева.

Жребият отреди отборите да се срещнат в първия кръг на новия шампионат. Предсезонната подготовка и селекцията и в двата тима не е приключила, за това анализаторите очакват предимно тактическо надлъгване по време на срещата. Проблемите и за двата щаба се допълват от кадрови проблеми.

Срещата ще започне в 19 часа в Бургас. Очакват се сериозни агитки от страна и на двата отбора.
Сутринта дори имаше инцидент на магистрала „Тракия“, когато фенове на двата отбора се сбиха, а един човек беше ранен и откаран в болницата в Стара Загора. Феновете на железничарите се похвалиха във социалните мрежи, че са „пленили“ знаме на противниковия отбор. По-малък сблъсък имаше и по-късно в Бургас.

Статистиката помежду им е доста изравнена, като всеки от двата тима има по 37 победи, а 28 срещи са завършили наравно. Локо има леко предимство при головата разлика, която е 125:123 в полза на „смърфовете“.

Как ще завърши сблъсъкът на терена можете да разберете в нашия сайт.

Главен Рефер: Ивайло Стоянов
Стартови Състави:
БОТЕВ: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 16. Стенио, 25. Кр. Стоянов, 10. Юсеин, 7. Бризола, 37. Жоао Паоло, 8. Неделев, 73. И. Стоянов, 45. Милев

ЛОКОМОТИВ: 28. Пиргов, 71. Крумов, 6. Котев, 15. Везалов, 14. Горанов, 17. Траянов, 18. Райнов, 11. Камбуров, 10. Марчев, 13. Райков, 39. Умарбаев

Срещата започна точно в 19 часа.

В четвъртата минута е първата интересна ситуация в срещата. Умарбаев центрира и последва разбъркване в наказателното поле. Играчите на Локомотив поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 11 минута отново Умарбаев бе под светлините на прожекторите. Той опита да изведе свой съотборник пред опразнената врата на Ботев, но стражът на „канарчетата“ пресече паса.

В 33 минута Камбуров опита удар от дистанция, но ударът му мина над напречната греда.

В 43-ата минута бе и най-чистото положение до сега. Пламен Крумов центрира отлично към Веселин Марчев, който стреля с глава от 5-6 метра, но Георгиев отново показа класа.

Второто полувреме започна доста по-активно.

Две минути след самото му начало отборът на Ботев можеше да поведе след удар на Жоало Поало, но той мина в страни от вратата.

В 63-ата минута нова добра атака на Ботев. Неделев изведе Жоао Паоло. Той стреля без да се бави в близкия ъгъл на Пиргов, но вратарят на гостите изби в корнер.

В 67 минутта Дани Кики даде преднина на Локомотив, след като отбеляза след разбъркване пред наказателното поле на Канарчетата.

В 75 минута домакините върнаха гола, след като Иван Стоянов реализира след прецизен удар с десния си крак. Сериозни съмнения за засада обаче останаха.

След това играта се изнесе в центъра на терена. И нищо интересно не се случваше пред двете врати.

В самия край на срещата Мартин Райнов изстреля топовен изстрел към вратата на Ботев, но ударът му мина много над вратата.

Секунди по късно Димо Бакалов също имаше шанс, но защитата на противника осуети плановете му.