Резервите на Лудогорец удавиха ЦСКА в дъжда на Разград.

В дебрито на 5-ти кръг от А група резервите на Лудогорец надделяха над отбора на ЦСКА с 2-0. Над стадиона в Разград се изля проливен дъжд, който до известна степен затрудни играчите, но това не попречи на цялостния облик на дербито.

Играчите на които разчиташе Георги Дерменджиев бяха предимно резерви, като седем от основните играчи не стартираха срещата. Извън групата за мачът останаха Марселиньо, Жуниор Кайсара и Роман Безяк, а на пейката започнаха Светослав Дяков, Владо Стоянов, Христо Златински, Козмин Моци и Михаил Александров.

Стойчо Младенов, пък, реши да използва играчи с добра физика, които да влизат по-често в единоборства, за сметка на играчи с по-добра техника.

Срещата започна много силово и от стратегията на Стойчо Младенов проработи. Първата атака в срещата бе сътворена от отбора на ЦСКА. Тунчев засече с глава центриране, но Чворович изби в ъглов удар. При центрирането отново Тунчев стреля, но този път топката излезе в аут.

В 16 минута Лудогорец отговори, Дани Абало центрира, но Хамза се размина с топката.

След около 2 минути Ешпиньо центрира от фаул, пред вратата на ЦСКА настъпи разбъркване, но Дивиш бе най-внимателен и изчисти.

В 21 минута Вандерсон навлезе опасно в половината на гостите, но пропусна да изведе откъсващия се Шоко.

Постепенно играта се пренесе в половината на ЦСКА. Резултатът от усилията на Лудогорец не закъсня. В 30 минута Върджил Мисиджан отбеляза. Вура успа да изпреварвайки Апостол Попов и засече брилянтно топката центрирана от Апостол Попов.

До края на полувремето двата отбора си размениха по една по-сериозна атака. Първо ЦСКА атакува, но изстрелът на Галчев бе спасен от Чворович. В последвалата контраатака Абало стреля, но Дивиш изби в ъглов удар. При изпълнението му Беш можеше да си вкара автогол, но Маркиньос успя да изчисти.

Още в началото на второто полувреме Дивиш трябваше да спасява, след като Ешпиньо центрира, а Дани Абало засече топката, която попадна в ръцете на вратаря на червените.

В 51 минута обаче Мисиджан центрира към Хамза и той прати топката във вратата правейки резултата 2:0.

Малко по-късно Абало можеше да направи резултата класически, след като се озова сам пред Дивиш, но топката мина над вратата.

Последваха няколко смени в двата отбора, като след това играта се изравни.

в 67 минута Силва притесни Минев и той сбърка. Топката веднага бе пратена към непокрития Буш, но Чворович спаси.

В 72 минута Тунчев удари гредата, а при последвалата добавка от страна на Жоаким, Чворович спаси. Няколко секунди по-късно Тунчев направи фрапантен пропуск, след като бе оставен непокрит срещу Чворович.

В 80 минута Кишада можеше да вкара, но Дивиш изби в корнер.

До края на срещата темпото на игра спадна още и футболистите на Лудогорец затвориха играта в центъра на терена.