Славия 0-2 Берое

Берое победи Славия с 0-2 като гост. Слабана игра на белите, пък предизвика феновете им да призоват Милен Радуканов да напусне клуба с викове „оставка“. До някъде те са с правото си, тъй като отборът започна сезона много добре, но друга победа освен тази срещу Марек в първия кръг няма. Отборът има Общо 1 победа, 2 равенства и 2 загуби.

Съдбата бе обърнала гръб на Славия още в началото на срещата, след като Фернандо да Силва се контузи на загрявката, а Пиргов напусна игра принудително в 8 минута. Освен това, „заралии“ бяха отборът който превъзхождаше на терена и в 19 минута се случи логичното. Венци Христов изведе Селим Керкар и той направи резултата 0-1.

Добрите изяви на Христов продължиха и именно той в 43 минута стана автор на второто попадение, след като нахлу отдясно и въпреки малкия ъгъл прати топката зад гърба на Георги Петков.

На почивката в игра се появи контузеният Силва, тъй като заместилият го Диего Фераресо получи по-силна травма през първата част.

Славия се опитваше да върне поне едно попадение, но усилията им не пожънаха успех и феновете запучнаха да скандират „оставка“ по адрес на Милен Радуканвов.

В 60 минута Венци Христов можеше да реши всичко в срещата, след като бе отлично изведен от Елиаш, но ударът му не влезе във вратата.

Последните 10 минути бяха силни за Славия. На два пъти домакините имаха претенции за дуспа, но такава не бе отсъдена от Георги Кабаков.

В самия край на редовното време Фернандо да Силва изпробва късмета си, но ударът му не бе точен.

В последната минута на срещата, пък Димо Бакалов можеше да вкара, но Георги Петков изби в ъглов удар.