Славия 0-2 Литекс

Ново тежко поражение трябваше да понесе отборът на Славия днес, на стадиона в квартал Овча Купел. Този път белите загубиха от отбора на Литекс Ловеч.

Мачат започна равностойно и двата отбора не смееха да атакуват. Това статукво се разчупи точно в средата на първото полувреме. В 23 минута отборът на Литекс създаде първата атака в мача и така се стигна и до първото попадение. Кристиан Малинов изведе с отличен пас Джордан сам срещу Емил Петров, но стражът на белите излезе и изби шута на нападателя. Топката обаче попадна в краката на Косоко, който бързо реализира възможността която се откри пред него.

В минутите след попадението отборът на Литекс се организира по-добре и направи някоклко атаки, които обаче не промениха резултата. Първото по-сериозно положение пред отбора на Славия бе едва в 44 минута, когато Панов центрира отлично по земя към Платини, но бразилецът закъсня с придвижването и позволи топката да му бъде отнета. Секунди по-късно Крум Стоянов овладя добре топката в наказателното поле на ловчанлии, но стреля високо над вратата.

Второто полувреме започна с атака за Славия, но ударът на Крум Стоянов не попадна в очертанията на вратата.

Десетина минути по-късно Литекс отговори, но ударът на Асприля мина в страни от вратата.

В 76-та минута Литекс като по чудо не вкара втори гол. Резервата Армандо Ваюши изведе отлично Уилмар Джордан сам срещу Петров, таранът на оранжевите стреля, но след рикошет в крака на вратаря топката излезе в корнер. Последва опасен изстрел на Джордан, който профуча над напречната греда.До края на мача Славия опита да натисне своя съперник, но атаките бяха твърде беззъби и не затрудниха отбраната на Литекс. От своя страна ловчанлии заложиха на бързи контраатаки. При една от тях Ваюши проби по лявото крило и върна топката на границата на малкото наказателно поле, където в опита си да я изчисти Димитър Пиргов си отбеляза автогол за крайното 2:0 за Литекс.