Славия 4-1 Марек

Отборът на Славия бе безпощаден и разгроми тимът на Марек в първата си среща от А група този сезон.

Новата селекция пристигнала на стадиона в Овча Купел и подготвена от Милен Радуканов направи сериозна заявка за добро представяне в А група, след като новото попълнение Карлос Фонеска отбеляза гол още в 15-та секунда.

Дупничани можеха да изравнят в 12 минута, но Георги Петков внимаваше и изби топката в ъглов удар.

Само 4 минути по-късно Фонеска навлезе в наказателното поле на Марек след двойно подаване с Платини. Там той бе съборен и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Дузпата бе успешно изпълнена от Мишел Платини.

В 39 минута след центриране на Манзоро от статично положение Генчев се възползва от разбъркването настъпило пред вратата на Михайлов и направи резултата 3:0.

В 54 минута Марек върна 1 попадение, след като Тончев се измъкна сам срещу Георги Петков и наказа защитата на Славия за грешката им.

Крайното 4:1 оформи бившия играч на Ливърпул Вилян Бижев в добавеното време.