Стойчо 5 – Левски 0

Отборът на ЦСКА записа пета поредна победа срещу Левски в шампионата и общо седма поредна среща без загуба във всички турнири. А ако включим и предния етап в който Стойчо Младенов бе треньор на ЦСКА победите стават 6. Този път резултата бе 2:0. Точни за армейците бяха Карачанаков(47) и Буш(52), като асистенцията за гола на Буш бе именно на Карачанаков.

За втори път в историята на вечното дерби сектор „Г“ остава празен. Първият случай бе през 2011, когато полицията изгони феновете на ЦСКА от стадион Геогри Аспарухов. Този път до ексцесии по трибуните почти не се стигна, а причината за празния сектор бе желанието на феновете да изразят протест срещу отпадането от непретенциозния тим на Зимбру.

Това, заедно с късния час на провеждане, като за пръв път от няколко години срещата се провежда по-късно от 4 часа постави под испитание служителите на СДВР, но до ексцесии почти не се стигна. Преди началото на срещата са задържани единични фенове, а малко преди старта двете агитки са се обстрелвали със сигнални ракети. Освен това срещата бе за кратко прекъсната, тъй като след гола на Карачанаков феновете на ЦСКА запалиха факли и димки, като част от тях попаднаха на терена.

В първите минути доминиращ на терена бе отборът а Левски. В 17 минута Гаджев можеше да открие резултата, но ударът му бе уловен от Дивиш.

В 20 минута започна и съвземането на ЦСКА. Буш бе изведен от Апостол Попов, но ударът му бе спасен от Кунчев, който изненадващо попадна в състава на сините, но това не бе най-добрата му среща. Той допускаше доста неточности и на няколко пъти само късметът го спаси от попадение в наглед лесни ситуации.

В 38 минута бе най-чистото положение за Левски. Педро успя да се измъкне зад защитата на „армейците“ , но вратарят им показа рефлекс.

След почивката отборът на ЦСКА влезе по-добре в срещата и още в 47 минута получи правото да изпълни пряк свободен удар блестящо реализиран от завърналият се от лазарета Антон Карачанаков, който бе извън терените над половин година след травма получена именно срещу 100 годишния клуб. След срещата той заяви, че не си е отмъстил докрай на сините.

В 52 минута именно Карачанаков се измъкна по лявото крило и успя да центрира. Там от около 5 метра Буш засече топката и удвои преднината на ЦСКА.

В 64 минута Маркиньос извърши нарушение и бе изгонен за втори жълт картон. Освен него в съблекалнята трябваше да се прибере и Стойчо Младенов, който реагира бурно на отсъждането на рефера. Левски, обаче не успя да се възползва от предимството което получи и не успя да организира смислени атаки.

В 84 минута, пък численото равенство на терена беше възстановено след като и Педро бе принуден да напусне терена за втори жълт картон.

През последните минути срещата просто се доиграваше и двата отбора така и не успяха да сътворят нищо интересно.

След победата Армейците излязоха на първо място във временното класиране.