ЦСКА победи Литекс с 1:0 в първия кръг на А група.

С не малко късмет, но за сметка на това с много хъс отборът на ЦСКА надделя като гост на отбора на Литекс с минималното 1:0.
Точен за армейците бе Маркиньос, чийто топовен изстрел рикошира във Васил Божиков и топката попадна във вратата на ловчанлии.

В първите 15-20 минути играта се развиваше предимно в центъра на терена, като играта бе придружена от чести подавания, които в много от случаите, обаче бяха неточни.

Първото по-сериозно положение бе създадено от Литекс, но Джордан засече точно топка центрирана от фаул, но вратаря на ЦСКА внимаваше.

Десет минути по-късно и Недялков стреля с глава, но далеч по-неточно от своя съотборник и топката излезе на метър над напречната греда.

В началото на втората част статуквото се запази и Летекс стоеше по-добре на терена.

Въпреки това Антон Карачанаков можеше да изведе отбора си напред в 50-тата минута, след като остана сам срещу вратаря Баривиейра, но се засуети и Божиков го настигна и му отне топката.

В 61 минута Даниел Асприля си спечели гнева на фенове и съотбрници, тъй като вместо да подаде на двамата си съотборници, чакащи в наказателното поле стреля от много малък ъгъл и топката бе отбита от Дивиш.

В 67 минута дойде и голът. Маркиньос стреля от над 20 метра, ударът му се отби от Васил Божиков и топката попадна във вратата на Литекс.

В 87-та минута пред резервата Момчил Цветанов се откри отличен шанс да изравни, но крилото на ловчанлии не успя да вкара с глава от три метра след центриране отдясно. Секунди по-късно последва силен шут на Асприля, който профуча над напречната греда.