ЦСКА 0-0 Лудогорец. НА ЖИВО.

Срещата между шампионите от Лудогорец и ЦСКА ще се проведе на стадион Българска армия и ще започне от 20 часа на 9 май.

ЦСКА ще опита да намери своя първи гол в пролетния дял на шампионата. Лудогорец ще се опита да не загуби точки от преднината си пред Локо София. Статистиката сочи, че армейците са удобен съперник за разградчани. Кой ще победи ще разберем днес.

Срещата започна точно в 20 часа. Главен арбитър е Никола Попов. Мачът може да гледате в ефира на Диема спорт.

Съставите на двата отбора са:
ЦСКА: Господинов, Василев, Попов, Оршулич, Тунчев, Кукоч, Съндей, Галчев, Силва, Фелипе, Николич.
ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт, Ангуло, Ешпиньо, Златински, Александров, Марселиньо, Мисиджан, Кишада

Коментар на срещат: На живо.

Равностойно начало на срещата. В минути двата отбора организираха по една по-сериозна атака. Първо в осмата минута Марселиньо получи пас от Мисиджан и стреля, но ударът му бе твърде слаб. След това в 12 минута Николич стреля към вратата след центриране на Кукоч, но съдията отсъди нарушение в атака.

15 минута: Борис Галчев стреля, но ударът му мина в страни от врата.

22 минута: Златински стреля от пряк свободен удар, но Господинов Лови.

24 минута: Шанс за Тончи Кукоч. Хърватинът стреля, но стоянов изби топката. При добавката вратарят на Лудогорец успя дза улови. Само минута по-късно Стивън Сънди можеше да изведе армейците напред, но Владо Стоянов отново бе на мястото си.

До края на полувремето двата отбора си разменяха атаки, но нито една от тях не бе достатъчно сериозна, за да затрудни някой от вратарите. В самия край на първата част на мача ЦСКА получи правото да изпълни два преки свободни удара, но до гол не се стигна.

Второто Полвреме започна ударно за „орлите“. Жуниор Кишада отбеляза попадение в 48 минута, но то правилно бе отменено поради засада.

В 50 минута срещата бе прекратена временно, тъй като феновете на ЦСКА запалиха факли и димки и бе необходимо малко време, за да се разсее димът и срещата да продължи нормално.

Първото по-сериозно положение пред вратата на Владислав Стоянов бе в 61 минута. Апостол Попов стреля, но топката мина малко над вратата.

Може би най-опасното положение в срещата се случи в 78 минута. Стефан Николич се измъкна сам срещу вратаря Владо Стоянов и стреля, но право в тялото на стража и пропиля шанса който се откри пред него.

До края на редовното време не последва вищо интересно двата отбора се поприбраха и предпочитаха да запазят резултата, вместо да търсят победата. В 88 минута Александър Барт получи втори жълт картон за нарушение срещу току-що влезлия Марио Бъркляча.

Заради честите накъсвания Никола Попов отреди 8 минути добавено време.

В 93 минута от трибуните започнаха да замерят Владислав Стоянов с части от седалките в сектора и други предмети. Като цяло предмети към терена летяха през целия мач. В 18 минута на терена дори попадна и кренвирш.

В 95 минута Златински изпълни пряк свободен удар, но не успя да намери вратата и топката излезе в аут.

В последвалата атака на „червените“ Тони Силва влезе в наказателното поле и отправи изстрел към вратата на Лудогорец, но той не бе точен.

В 99 минута срещата приключи при резултат 0:0. Така Лудогорец запази първото си място, а ЦСКА е без гол повече от 900 игрови минути.