ЦСКА 2-0 Литекс

В мач от дванадесети кръг на първенството отборите на ЦСКА и Литекс завършиха при резултат 2-0 за домакините. Така активът на на „армейците“ набъбна до 29 точки. Така армейците ще запазят първото място във временното класиране на А група до „вечното дерби“ идната седмица.

Срещата започна много по-активно за отбора на ЦСКА. Още в петата минута Серхио Буш среля, но топката мина над вратата.

В седмата минута Тони Силва бе фаулиран и ЦСКА получи правото да изпълни пряк свободен удар. След него последва серия от ъглови удари, но топката така и не влезе във вратата пазена от Баривиейра.

В 13 минута отборът на Литекс отговори, но топката излезе в ъглов удар. При изпълнението му не се стигна до нищо сериозно.

3 минути по-късно Силва и Буш организираха добра атака за „червените“, но отново се стигна до ъглов удар. След удар на Жуан Фуелипе се стигна до още един корнер, който бе много бързо изпълнен. Там най-съобразителен се оказа Александър Тунчев, който засече с глава острото изпълнение от страна на Луис Соарез(Платини).

В 21 минута Бумал фаулира Серхио Буш пред наказателното поле на своя тим и отборът на „армейците“ получи право да изпълни фаул. Маркиньос стреля, но Баривиейра, макар и трудно изби топката в ъглов удар. След него последва удар на Жуан Фелипе, който не затрудни Баривиейра.

В 28 минута Джаксън Менди фаулира Серхио Буш и отборът на ЦСКА получи пряк свободен удар. Кукоч го изпълни, но топката се удари в стената построена от Баривиейра.

В 32 минута Фелипе отново опита късмета си, но Баривиейра успя да спаси.

В 35 минута отбора на Литекс можеше да изравни чрез Румен Руменов, но ударът му не бе в рамките на вратата пазена от Дивиш.

В самия край на добавеното време на пълвата част Джордан можеше да изравни, след като проби през защитата на домакините, но ударът му мина в страни от вратата.

След подновяването на играта темпото на срещата се позагуби и интересни положения като цяло липсваха.

В 63 минута Маркиньос фаулира Асприля, но от последвалия пряк свободен удар не последва опасност за „армейците“.

В 67 минута последва нов пряк свободен удар за Литекс, но изстрелът на Кристиян Малинов мина извън очертанията на вратата.

В 71 минута Соарес проби по крилото, но бившия играч на ЦСКА Джаксън Менди изби топката.

В 74 минута отборът на ЦСКА си спечели корнер. При последвалото центриране Буш достигна до топката, но изстрелът му бе неточен.

8 минути по-късно Страхил Попов влезе остро от дясно, но Дивиш бе на мятото си.

В 88 минута влезлият като резерва за отборът на ЦСКА Еденилсон Бергонси вкара рядко красив гол, след като получи топката в центъра на терена измина около 10-15 метра и от дистанция намери горния десен ъгъл на вратата на Литекс.

Реферът отсъди 4 минути продължение, които не се запомниха с нищо и така ЦСКА спечели трите точки в първия си мач от втората половина на редовния сезон в А група.